I Lubieński Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2017r. o godz. 15.00 przy kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Lubniu odbył się I Lubieński Orszak Trzech Króli.

Barwne korowody reprezentujące odpowiednio: Azję (Lubień - Centrum), Afrykę (Lubień - Smugawa) oraz Europę (Lubień  - Zarębki) na czele z "egzotycznymi władcami" udały się do "żywej szopki" zlokalizowanej przy lubieńskim kościele.

Tu na Wszystkich oczekiwała Święta Rodzina wraz z nowonarodzonym Dzieciątkiem.
W pobliżu stajenki, w specjalnie przygotowanych na ten cel zagrodach, dzięki uprzejmości i ofiarności okolicznych gospodarzy, uczestnicy orszaków mogli podziwiać zwierzęta: owce, kozy, osły, muflony, pawie, kury i gołębie. Dla najmłodszych uczestników zorganizowano również konkurs na najbardziej kreatywny kostium uczestnika orszaku. Wszyscy wspaniale przebrani otrzymali pamiątkowe nagrody.
Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi, ofiarując tradycyjne dary: mirrę, kadzidło i złoto. Ofierze towarzyszyły kolędy wykonywane wspólnie przez wszystkich mieszkańców, którzy mimo wyjątkowo mroźnej aury, tak licznie przybyli na spotkanie, odpowiadając tym samym na apel ks. wikarego Roberta Janczury - inicjatora tego przedsięwzięcia.

Zaprzaszamy do Galerii zdjęć